Yeni Türkü

Editörden

BAŞLARKEN

06 Eylül 2009, İstanbul

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Söze başlarken, “Bu Web Sitesi Niçin Yayınlanmaktadır” başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

www.yeniturku.org adresli “Web Ansiklopedisi” Yeni Türkü müzik grubu hakkında kapsamlı ve doğru bilgilere erişmeyi sağlayan bir referans kaynağı olarak, hazırlıkları 2006 yılından beri süregelen bir projedir ve grubun otuzuncu yılı olan 2009 yılında hayata geçirilmiştir.

YeniTürkü.Org Web Ansiklopedisi, Yeni Türkü müziğinin çınlamasında emeği bulunan herkesi saygıyla anmakta, anlatmakta ve bu yapısıyla da bu müziğe katkıda bulunan ve dinleyen herkesi kucaklamaktadır.

YeniTürkü.Org Web Ansiklopedisi’nde, Yeni Türkü’nün müzikal üretimleri, bu müziği ortaya çıkaranlar, onların başkaca müzikal üretimleri, bu müziğe destek veren kişi ve kuruluşlar hakkında, özetle Yeni Türkü ile ilgili her konuda maddelerin bulunması hedeflenmektedir.

Bu maddelerin yazımında öncelikle birincil kaynaklardan ve tanıklıklardan yararlanmaya özen gösterilmiş, bir sonraki etapta ise basılı kaynaklara başvurulmuştur.

Bütün bu çalışmaların neticesinde oluşturulan YeniTürkü.Org Web Ansiklopedisi ziyaretçilerinin katkılarıyla geliştirilmeyi beklemektedir. Bu nedenle, YeniTürkü.Org Web Ansiklopedisi içeriklerinde, eksik ya da hatalı bulduğunuz ve bu ansiklopedide ayrıca yer alması gerektiğini düşündüğünüz tüm konulara ilişkin önerilerinizi iletişim sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.

Paylaşacağınız bilgi, belge, fotoğraf, video ve diğer her türlü materyal web sitesi editörlerince değerlendirilecek ve bu web sitesinde yayına sunulacaktır. Yeni Türkü müziğine katkıda bulunan tüm emekçileri saygıyla anmayı borç bilen Yeni Türkü.Org Web Ansiklopedisi, yapacağınız tüm katkıları isminize yer vererek yayınlayacaktır.

Sevgi ve saygılarımızla,

Bumin ALTUĞ
Hakan TAŞTAN