Yeni Türkü

Murat EJDER

Murat EJDER, Yeni Türkü’nün 1994 ve 1995 yıllarında yayınlanan Külhani Şarkılar ve Süper Baba – Film Müzikleri isimli albümlerinde basgitar ve perdesiz basgitar çalmış, bu albümlere konuk müzisyen olarak katkıda bulunmuştur. Ayrıca 1990’lı yıllarda, Yeni Türkü’nün sahne performanslarına enstrümanlarıyla eşlik etmiştir.

Basgitar çalmaya lise yıllarında müzik öğretmeninin desteğiyle okul orkestrasında başlamış olan Murat EJDER, 1990 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde öğrenim görmeye başlamıştır. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Belediye Konservatuarı’nda şan alanında yarı zamanlı olarak eğitim almaya başlamıştır. 1997 yılında Ali PERET ile armoni çalışma fırsatı bulmuştur.

Tarkan ve Sertab ERENER başta olmak üzere pek çok şarkıcının albümlerinde basgitar ve perdesiz basgitar çalmıştır. Halen cover gruplarıyla sahne alan EJDER,  stüdyo ve sahne müzisyenliğine devam etmektedir.

Bu maddenin içeriğinde eksik bulduğunuz her konuyu, lütfen iletişim linkini kullanarak bizlere bildiriniz. Maddeyle ilgili bilgi, belge, fotoğraf, video vb. tüm katkılarınız, web sitesi editörlerince değerlendirilecek ve yayınlanacaktır. Yeni Türkü müziğine katkıda bulunan tüm emekçileri saygıyla anmayı borç bilen Yeni Türkü.Org Web Ansiklopedisi, tüm katkılarınızı isminize yer vererek yayınlayacaktır.