Yeni Türkü

Raci PİŞMİŞOĞLU

1954 yılında Antalya’da dünyaya gelen Raci PİŞMİŞOĞLU,  1994 yılından itibaren Yeni Türkü’ye konserlerinde eşlik etmeye başlayan PİŞMİŞOĞLU, 1997 yılında gruba katıldı. 2006 yılında gruptan ayrılıncaya kadar, yapılan Yeni isimli albümde ve verilen konserlerde basgitar çalarak grupta yer almıştır. Pek çok müzik grubunda ve toplulukta bulunan PİŞMİŞOĞLU, 1985 yılından beri çeşitli kurumlarda basgitar, ensemble, dinleme analizi, stil ve armoni analizi gibi dersler vermektedir. Bütün bunların yanı sıra, uzun yıllardır ensemble atölyeleri düzenlemekte ve birçok projede, sahne ve albüm çalışmalarında enstrüman çalmakta, düzenlemeler yapmaktadır.

Raci PİŞMİŞOĞLU 1954 yılında Antalya’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. Marmara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu olan PİŞMİŞOĞLU, 1985-1990 yılları arasında İzmir’de Yamaha Müzik Okulları’nda elektrik bas, stil ve armoni analizi, dinleme analizi, ensemble, ensemble workshop dersleri vermiştir. Ayrıca, basgitar eğitimi üzerine yazmış olduğu 5 de kitabı bulunmaktadır. Yamaha Elektrik Orkestrası, Yamaha Big Band ve İzmir Caz Beşlisi kadrolarında yer aldı.

1994’ten itibaren Yeni Türkü’ye konserlerinde eşlik etmeye başlayan Raci PİŞMİŞOĞLU, 1997-2006 yılları arasında grupta yer almıştır.

1996 yılında bir acid caz topluluğu olan Ali PERRET tarafından kurulan Acid Trippin grubunda yer aldı. Aynı yıl İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 13 yıl süreyle öğretim üyeliği görevine başladı. Mingus Trippin, Ricky Ford Trio, Donauer Mixion Quartet, İstanbul Jazz Collective, Free Key Trio gibi ekiplerde bulundu. Jazz Dergisi’nde “Bas Dersleri” yazı dizisini kaleme aldı.

Halen Türkiye’den ve dünyadan önemli isimlerle konser ve albüm çalışmalarına devam etmektedir. Son olarak Zerrin ÖZER’in Zerrin Özel isimli rock albümü için düzenlemeler yapmıştır.


Yer Aldığı Albüm

Yeni; Basgitar
 

Bu maddenin içeriğinde eksik bulduğunuz her konuyu, lütfen iletişim linkini kullanarak bizlere bildiriniz. Maddeyle ilgili bilgi, belge, fotoğraf, video vb. tüm katkılarınız, web sitesi editörlerince değerlendirilecek ve yayınlanacaktır. Yeni Türkü müziğine katkıda bulunan tüm emekçileri saygıyla anmayı borç bilen Yeni Türkü.Org Web Ansiklopedisi, tüm katkılarınızı isminize yer vererek yayınlayacaktır.