Yeni Türkü

Saruhan ERİM

Saruhan ERİM, Yeni Türkü’nün 1988 yılında yayınlanan Yeşilmişik isimli albümünde vokallere konuk müzisyen olarak katkıda bulunmuştur.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu olan Saruhan ERİM, 1983–1995 yılları arasında Mozaik grubunda gitar ve basgitar çalmış, besteci ve düzenlemeci olarak da katkıda bulunmuştur. Uzun yıllar tiyatro müzisyenliği yapan ERİM, 1995 yılından bu yana Ayşe TÜTÜNCÜ Piyano Perküsyon Grubu’nda vokallere katılmakta ve vurmalı çalgılar çalmaktadır.

Serdar ATEŞER’in albümleri başta olmak üzere pek çok albümde konuk müzisyen olarak çalıştı. Halen stüdyo müzisyenliğine ve sahne performanslarına devam etmektedir.

Bu maddenin içeriğinde eksik bulduğunuz her konuyu, lütfen iletişim linkini kullanarak bizlere bildiriniz. Maddeyle ilgili bilgi, belge, fotoğraf, video vb. tüm katkılarınız, web sitesi editörlerince değerlendirilecek ve yayınlanacaktır. Yeni Türkü müziğine katkıda bulunan tüm emekçileri saygıyla anmayı borç bilen Yeni Türkü.Org Web Ansiklopedisi, tüm katkılarınızı isminize yer vererek yayınlayacaktır.