Yeni Türkü

Erdinç ŞENOL

1975 yılında Manisa’da dünyaya gelen Erdinç ŞENOL, Yeni Türkü’ye 1996 yılında katılmış, 2006 yılına kadar grupta bateri ve perküsyon çalarak bulunmuştur. Halen sektörde pek çok sanatçının albüm ve sahne çalışmalarında yer almakta olan ŞENOL, Beyoğlu’ndaki stüdyosunda bateri ve vurmalı çalgılar üzerine özel dersler vermektedir.

Erdinç ŞENOL, 1975 yılında Manisa’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini tamamladığı Manisa’da yerel gruplarla ilk müzik çalışmalarına başladı. 1990–1991 yılları arasında, Raci PİŞMİŞOĞLU’nun kurucuları arasında bulunduğu İzmir Yamaha Müzik Okulları’nda nota ve bateri dersleri aldı. PİŞMİŞOĞLU’nun aracılığıyla tanıştığı Yeni Türkü’yle 1995 yılının Kasım ayında, ilk kez sahneye çıkan ŞENOL, 1996 yılında askerlik görevini bitirdikten sonra gruba katılmıştır. 2006 yılında gruptan ayrılmış olan ŞENOL, grubun 1999 yılında yayınlanan Yeni isimli albümünde bateri ve perküsyon çalmıştır.

1995 yılında Raci PİŞMİŞOĞLU ve Yahya DAİ’nin de içinde bulunduğu avant-garde acid caz topluluğu Acid Trippin’in kadrosunda yer aldı. Bu grubun 1998 yılında yayınlanan Midnite Rebels adında bir de albümü bulunmaktadır.

1998–1999 yılları arasında University of Houston Music College’ta eğitim almak üzere gittiği Amerika’da oluşturduğu üç kişilik bir grupla cover rock parçaları çalmış ve çeşitli işlerde çalışmıştır. 1999–2000 yılları arasında Ford Trio, Free Key Trio, Charles Mingus gibi caz projelerinde de yer almıştır. 2000 yılı sonrasında bir süre Akademi İstanbul’da Vurmalı Çalgılar Bölümü’nde dersler de vermiş olan ŞENOL, halen Beyoğlu’ndaki stüdyosunda özel dersler vermektedir.
 
En uzun soluklusu Zerrin ÖZER’le olmak üzere piyasadaki pek çok sanatçı ve grupla albüm ve sahne çalışmalarda bulunmaya devam edektedir.

Yer Aldığı Albüm

Yeni; Bateri, Perküsyon

Bu maddenin içeriğinde eksik bulduğunuz her konuyu, lütfen iletişim linkini kullanarak bizlere bildiriniz. Maddeyle ilgili bilgi, belge, fotoğraf, video vb. tüm katkılarınız, web sitesi editörlerince değerlendirilecek ve yayınlanacaktır. Yeni Türkü müziğine katkıda bulunan tüm emekçileri saygıyla anmayı borç bilen Yeni Türkü.Org Web Ansiklopedisi, tüm katkılarınızı isminize yer vererek yayınlayacaktır.