Yeni Türkü

Erkan OBAN

Erkan OBAN, Yeni Türkü’nün 1986 yılında yayınlanan Günebakan isimli albümünde perdesiz basgitar çalmış, bu albüme konuk müzisyen olarak katkıda bulunmuştur.

Türkiye’de perdesiz basgitarı ilk olarak kullanmış müzisyenlerden biri olan Erkan OBAN,
pek çok grup ve sanatçının albümünde müzisyenlik yapmış; birçok albüme düzenleme ve beste katkılarında bulunmuştur. 1980’li yıllarda Ankara’da kurduğu Stüdyo Dede isimli kayıt stüdyosunda çok sayıda albümün tonmaysterliğini yapan "Dede" lakaplı OBAN, birçok televizyon ve sinema projelerini müziklendirmiştir.

Eftal KÜÇÜK ve Tolga ÇANDAR ile 1985 yılında Çağdaş Türkü’nün kurucuları arasında yer alan OBAN, uzun süre Yaşar KURT ile birlikte çalışmıştır. 2003 yılında aramızdan ayrılmıştır.

Bu maddenin içeriğinde eksik bulduğunuz her konuyu, lütfen iletişim linkini kullanarak bizlere bildiriniz. Maddeyle ilgili bilgi, belge, fotoğraf, video vb. tüm katkılarınız, web sitesi editörlerince değerlendirilecek ve yayınlanacaktır. Yeni Türkü müziğine katkıda bulunan tüm emekçileri saygıyla anmayı borç bilen Yeni Türkü.Org Web Ansiklopedisi, tüm katkılarınızı isminize yer vererek yayınlayacaktır.