Yeni Türkü

Timuçin GÜRER

Timuçin GÜRER, Yeni Türkü’nün 1987 yılında yayınlanan Dünyanın Kapıları isimli albümünde yer alan Göç Yolları isimli şarkıda vokallere konuk müzisyen olarak katkıda bulunmuştur.

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Timuçin GÜRER, liseden itibaren ilgi duyduğu halk müziği ve halk dansları alanlarında üniversite yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları topluluğunda faaliyetlerde bulunmuştur.

1983 yılında Ayşe TÜTÜNCÜ, Bülent SOMAY, Mehmet TAYGUN, Ümit KIVANÇ ve Saruhan ERİM ile birlikte Mozaik isimli müzik grubunu kuran Timuçin GÜRER, bu grupta perküsyon çalmış ve vokallerde yer almıştır. Grup 1990’lı yıllarda dağılmıştır.

1995 yılından bu yana, Ayşe TÜTÜNCÜ Piyano ve Perküsyon Grubu'yla sahne almaktadır. Bu grupta perküsyon çalmakta ve vokallere katkıda bulunmaktadır. Ayrıca GÜRER, 2002 yılında Tugay BAŞAR ile birlikte KeKeÇa (Kendin Kendini Çal) isimli grubu kurmuş, bu grupla beden perküsyonu ve beden müziği üzerine performanslar ve eğitimler gerçekleştirmektedir. 2007 yılından bu yana, Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksek Okulu’nda(EEYO), EEYO KeKeÇa Topluluğu’nda bu okulun öğrencileriyle amatör çalışmalar yapmaktadır.

Halen, ortağı olduğu elektronik alanında faaliyet gösteren bir firmada “stratejik planlama danışmanı” ve “yeni iş geliştirme sorumlusu” olarak çalışmaktadır.

Bu maddenin içeriğinde eksik bulduğunuz her konuyu, lütfen iletişim linkini kullanarak bizlere bildiriniz. Maddeyle ilgili bilgi, belge, fotoğraf, video vb. tüm katkılarınız, web sitesi editörlerince değerlendirilecek ve yayınlanacaktır. Yeni Türkü müziğine katkıda bulunan tüm emekçileri saygıyla anmayı borç bilen Yeni Türkü.Org Web Ansiklopedisi, tüm katkılarınızı isminize yer vererek yayınlayacaktır.